Стеф-Експрес Колетни пратки от/за Кипър-България - Форуми на Българите в Кипър

[ Нови постове · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 512345»
Форуми на Българите в Кипър » Кипър » Измамници в Кипър » Стеф-Експрес Колетни пратки от/за Кипър-България (измами)
Стеф-Експрес Колетни пратки от/за Кипър-България
angelo65Дата: Вторник, 30.10.2012, 11:54 | Съобщение # 1
Сержант
Група: Проверени
Съобщения: 22
Статус:Offline
На 10.10.2012 договорих със Стеф-експрес да ми достави пратка до Кипър. На 11.10 пътувах за София и във В.Търново предадох пратката с уговорката,че багажа тръгва на 14.10 и най-късно на 17.10 ще си получа багажа в Пафос./Точно заради това ги предпочетох защото друга фирма ми предложи след 18.10.,а в багажа имах бутилка ракия и бут.вино от раждането на дъщеря ни-преди 19 год.и исках по-скоро да си ги получа/ На позвъняването ми на 19.10 започнаха лъжите!!!Имало байрям и ферибота не работел,че още не е тръгнал,отложиха идването за 21.10 и пак увъртания и лъжи !..?? Така до 24.10 Обади ми се въпросният управител г-н Илиев и започна: Слушай брат /какъв брат не знам/ на митницата в Турция ти взеха ракията,защото и аз носих ракия и в други пратки имаше и ми съставиха акт-180 евро .Така и не разбрах защо виното,което пък не беше взето беше полу-отворено????Навярно на "МИТНИЧАРИТЕ" не се е харесало !!!! Имах също ценен масат-/за заточване на ножове/СЪЩО ЛИПСВА/ !!!... ЗАКЛЮЧЕНИЕ:въпреки че е посочено че превозват пратки ,а в пратка може да има 1 литър ракия и литър вино.Изчезват ценни предмети,НЕКОРЕКТНИ !!!!ВНИМАВАЙТЕ !!!!ЗА МЕН НЯМА ДА СЕ ПРИМИРЯ ЗАЩОТО ТАЗИ РАКИЯ ИМА "САНТИМЕНТАЛНА "СТОЙНОСТ! АКО ИМА ОЩЕ "ОПАРЕНИ" НЕКА МИ ПОЗВЪНЯТ -99136751-Ангел ДОРИ ФИРМАТА ПУСНА ПЛАТЕНО СЪОБЩЕНИЕ ЧЕ НЕ Е ФИРМА "ФАНТОМ" но за мен са такива !!!

kristinaДата: Вторник, 30.10.2012, 21:26 | Съобщение # 2
Лейтенант
Съобщения: 62
Доверие в българските фирми - никакво! Не го ли разбрахте?
Нямат уважение към никого, само лъжи, измами от ал4ност и после оправдания.. аз не съм се опарила, пращам мама в пощата да ми пуска колет, ако много спешно ми се налага да купя нещо, което тук го няма.. имах слу4ай с много близки приятели, семейство, което си заминаваше за България и реших да изпратя на мама малко багаж, подаръ4ета в една 4анта. Та опаковах вси4ко хубаво и се полу4и малък стегнат пакет, предадох го на жената, тя ме попита какво има вътре.. а аз се пошегувах и й казах, ем как какво, един милион евро..
да кажа ли, 4е после тя го разпар4етосала на 4асти да види дали наистина има пари, и когато ги давала на мама на летището, даже забравила една 4аст да предаде.. толкова ми стана обидно, хората са ал4ни, тях не ги интересува кой си, откъде си, приятелство?? да,да..важното е, ако могат да измуфтят нещо от теб sad sad sad

novozagorskiДата: Петък, 07.12.2012, 00:26 | Съобщение # 3
Полковник
Група: Блокирани
Съобщения: 234
Това е извадка от групата във фейсбук "КИПЪР И БЪЛГАРИТЕ":

Nina Serafimova: nqkoi znae li ne6to kakvo se slu4va okolo firmata za bagaj-Stef Ekspres.Imam bagaj ostaven tam i mai 6te piq edna studena voda za nego.Ako znaete ne6to ,pi6ete
Харесвам · · Отказ от известия за публикацията · 11 ноември в 08:36 от Yambol, Bulgaria
Видяно от 76

Иван Ганчев: sas sigurnost ako iskash da ti dam i led da ti e po studena
11 ноември в 15:09 · Харесвам

Deqna Georgieva: az s16to imam daden bagaj i go 4akam ot avgust mesec,v v4era6niq broi na bg vesnika e pusnal obqva 4e sabira bagaj na 1.50 mu6enik ot klasa 6TE SI GO T1RSQ DO POSLEDNO AKO TRQBVA I V POLICIQTA 6TE GO DAM TOI MI E DAL FAKTURA IMAM DOKAZATELSTVO,NO NQMA DA GO OSTAVQ
11 ноември в 16:27 · Харесвам

Nina Serafimova: govori se bahaja e v nqkakuv Kipurec kudeto go e zapla6il 4e 6te go hvurli na bokluka ,ako ne si plati naema na bagaja deto go e durjal tam.Neznam kolko e vqrno vsi4ko tova.Az ve4e sum si v Bg i neznam kakvo moga da napravq ot tuk.
11 ноември в 19:53 · Харесвам

Deqna Georgieva: neznam az kato sam tuk kakvo da mu napravq 6te go dam v policiqta az imam dokument mafiot taka e napravil i s serviza si deto e imal zavlqkal e xora

Добавено (06.12.2012, 23:21)
---------------------------------------------
А тук извадка от личните ми съобщения във фейсбук, след като популяризирах тукашната тема из групите на българите в Кипър...

Conversation started 31 октомври

18:07
Iliqn Iliev
priqtel newto antireklama li mi praviw dai mi telefonat si dase chuem ako moje
12 ноември

07:24
Генчо Рачев
Телефон не давам... Правя реклама на услугите, които предлагаш, защо да е анти?
Защо имаш нужда да се чуваме?
12 ноември

16:03
Iliqn Iliev
DA MI OBESNIW S KAKVO TOCHNO SAM IZMAMIL NQKOGO NALI STE SMELCHACI DASE CHUEM

18:00
Генчо Рачев
Аха, сега и заплахите ли ще последват, очаквах го... На никого обяснения не дължа, малко ли пише за теб из нета, та продължаваш да нахалстваш, че не вършиш нищо нередно?
Аз просто се грижа да не продължават да се парят хората с твоята т.нар. фирмичка... То аз не съм и сигурен, дали имаш и фирма, но ако е така, скоро ще се опариш...
Едрия шрифт, с който пишеш, за какво е?
И да, смел съм. Но личния ми телефон е за мое лично ползване, а с теб лични взаимоотношения нямаме, та за да ти го давам. Но, ако успееш да ме убедиш, защо ти е нужен, мога и да ти го дам, та да се чуем, щом толкова много блянуваш за това. Но, ето, спестявам ти пари за телефон, като ми пишеш безплатно тук...

Добавено (06.12.2012, 23:24)
12 ноември

22:31
Iliqn Iliev
neznam kolko si smel no qvno si dosta nedagav slede kato nesi se oparil s men i nesi izpolzval uslugite mi i piwew gluposti ti si znaew nqma kakvo da ti kaja po veche

22:41
Генчо Рачев
Всъщност, нищо не съм писал за теб, просто се грижа мненията на тези, които си ожилил, да станат достояние на повече хора! Дерзай, жив и здрав!

22:48
Iliqn Iliev
nesmqtam che sam ujil nqkogo postavi se na moe mqsto i wte razberew da ti slojat alkoxol v chantata pri polujenie che si predupredil i v edin moment da se okaje che te lajat,i rabotiw na doverie,nesam li prav nali sme balgari,nesam go karal da mi plawtat globata daje mislq da q snimam i daq kacha v fc da q vidqt xorata nito sam im iskal pari za globite nito niwto vinoto mu bewe zapechatano v domawna butilka varnaxa mi go i go prebrax,bewe naslagal nojovi nojici v saka abe ujas bewe i nqkakvo masadche koeto po kasno namerixme padnalo i sega kogato imam pat kam pafos wte mu zvana damu go dam na nikoi lowo nesam storil i na nikoi bagajat nee izcheznal taka che me sadete kolkoto iskate ,i ti BADI JIV I ZDRAV

22:55
Генчо Рачев
Значи тези хора лъжат, че са измамени от теб, и че им е изчезнал багажа.... А те са толкова много, и постоянно пишат в групата какви случки се случват покрай Стеф експрес... А ти пък, праведния, си само един....
С тази другата фирма, конкуренцията ти, що ли никой не се занимава и никой не се оплаква от нея?

23:00
Генчо Рачев
И не ми говори за доверие точно ти, щото колкото им си се доверил, точно толкова са ти се доверили и клиентите ти, изпращайки по теб ценни свои вещи.... И ако се окажат в даден момент разочаровани, какво правим с доверието?!?

23:03
Iliqn Iliev
samo edno wte ti kaja na nikoi niwto nemu e izcheznalo az ne pravq konteineri kato drugata firma az patuvam s mikrobusi ima ogromna razlika i v cenite i v transporta no qvno nesi zapoznat neznam nqkoi da see oplakal che si e poluchil bagaja chupen ili da mu lipsva newto osven rakiikata na tozi gospodin

Добавено (06.12.2012, 23:26)
13 ноември

12:02
Генчо Рачев
О, извинявай наистина! Сега виждам, че тези хора лъжат май... Не бях прав и се извинявам за това!
Nina Serafimova
nqkoi znae li ne6to kakvo se slu4va okolo firmata za bagaj-Stef Ekspres.Imam bagaj ostaven tam i mai 6te piq edna studena voda za nego.Ako znaete ne6to ,pi6ete
Харесвам • • Отказ от известия за публикацията • неделя в 08:36 от Yambol, Bulgaria
Видяно от 60
Иван Ганчев sas sigurnost ako iskash da ti dam i led da ti e po studena
неделя в 15:09 • Харесвам
Deqna Georgieva az s16to imam daden bagaj i go 4akam ot avgust mesec,v v4era6niq broi na bg vesnika e pusnal obqva 4e sabira bagaj na 1.50 mu6enik ot klasa 6TE SI GO T1RSQ DO POSLEDNO AKO TRQBVA I V POLICIQTA 6TE GO DAM TOI MI E DAL FAKTURA IMAM DOKAZATELSTVO,NO NQMA DA GO OSTAVQ
неделя в 16:27 • Харесвам
Nina Serafimova govori se bahaja e v nqkakuv Kipurec kudeto go e zapla6il 4e 6te go hvurli na bokluka ,ako ne si plati naema na bagaja deto go e durjal tam.Neznam kolko e vqrno vsi4ko tova.Az ve4e sum si v Bg i neznam kakvo moga da napravq ot tuk.
неделя в 19:53 • Харесвам
Deqna Georgieva neznam az kato sam tuk kakvo da mu napravq 6te go dam v policiqta az imam dokument mafiot taka e napravil i s serviza si deto e imal zavlqkal e xora
неделя в 22:08 • Харесвам
Генчо Рачев http://www.air2max.com/forum/62-409-1
Вчера в 07:52 • Харесвам • 1

Колетни пратки от/за Кипър-България Стеф-експрес - Форуми на Българите в Кипър
www.air2max.com
14 ноември

21:51
Генчо Рачев
97613098
понеделник

11:39
Генчо Рачев
Само това ли успя да роди "умния" ти мозък? Да ми се обади някой вместо тебе... или, може би, ти ми се обади... и да повтаря, като малоумен, че съм загазил, хаха.

14:27
Iliqn Iliev
az nese obajdam na nikoi ima si xora za vsi4ko a ti kato si tolkova otvoren zawto nesi govoril s nego a si si izklu4il telefona samo edno wte ti kaja che wte se srewtnem nqkoi den spoko nese wawkai

Съобщение редактирано от novozagorski - Петък, 07.12.2012, 00:04

angelo65Дата: Събота, 08.12.2012, 02:18 | Съобщение # 4
Сержант
Съобщения: 22
След като прочетох новите ЛЪЖИ на г-н Илиев да кажа и аз :Дали щях да оставя 19 годишните ракия и вино,ако не бях получил уверение от същия г-н ????? Пък и е разрешен преноса на литър ракия +2 литра вино през Турция !!! НО това ме кара да разсъждавам:ЗНАЧИ г-на преминава границата като обявява,че всичкият багаж е негов и ако има нарушения те са за негова сметка !!Не знам ,но мисля да започна да се интересувам ,за да разбера цялата система !!ЗАСЕГА САМО БЪДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ,И НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ,А ПРОВЕРЯВАЙТЕ !!!!

IRAДата: Събота, 08.12.2012, 12:47 | Съобщение # 5
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 1
Здравеите на всички пострадали от господин ИЛИЯН.
Ние сме поредните,както виждам,потарпевши на куриерските услуги на тази несъществуваща фирмичка,още чакаме колета да баде доставен на роднните ни в БГ,не сме пращтали нещо скъпо,просто подаръци за празниците на близките ни.В Кипар сме от доста години и за парви пат ре6ихме да използваме куриерски услуги и след като видяхме тази обява в БГ вестника се обадиме и вапростия измамник бе6е мн лубозен,взе ни багайа и дори ни даде номера си в БГ за вразка с него 00359882086234,тои ве4е един месец не отговаря на този номер,дори затваря телефона,изключва го,пуска се гласова по6та,после дава свободно,всеки ден звъним от тука,никои не вдига нито сутрин нито обед нито вече.Званяхме много пати на една госпойа,дори и името и незнаем,тя е явно не6то като секретарка на ИЛИАН,неиният номер е96727545,тя постоянно се оправдава 4е имат проблеми на границата,в\&яуот;ремонт е патя\&яуот; или сега новото е 4е разнасят багайа.НИЕ НЯМА ДА ОСТАВИМ НЕ6ТАТА ТАКА,6ТЕ ПОТАРСИМ СМЕТКА И НА БАЛГАРСКИЯ ВЕСТНИК,ЗА6ТОТО ПОБЛИКУВАТ ТАКИВА ИЗМИСЛЕНИ ФИРМИ,НЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ В ПАФОС КОИТО 4АКАТ КОЛЕТИТЕ ИМ ДА ПРИСТИГНАТ НА АДРЕСИТЕ В БГ,6ТЕ УВЕДОМИМ И ПОЛИЦИЯТА ЗА ТОВА.НЯМА ДА ОСТАВИМ НЕ6ТАТА.По долу мойе да видите и фактурките закупени от някое периптеро които гоподина раздава.Искам да кайа на ИЛИАН 4Е 6ТЕ Е ПО ДОБРЕ ЗА НЕГО ДА НЕ СЕ ВРА6ТА В КИПА,НЕ НИ Е ЗА КОЛЕТА И ПАРИТЕ,ПРОСТО СЕ ОТВРА6ТАВАМ НА ХОРА КОИТО ЗА СТОТИНКИ СЕ БОРЯТ И ПОСЛЕ ВСИ4КИ НИ СЛАГАТ ПОД ОБ6Т ЗНАМЕНАТЕЛ.

iusisfvsb ovyaut

madmixДата: Събота, 08.12.2012, 17:47 | Съобщение # 6
Генерал-лейтенант
Съобщения: 599
Явно някой се е потрудил да преведе от маймуница,за което благодарим!
Българи,моето мнение е да се организират всички потърпевши и да подадат колективно оплакване към въпросната фирма-фантом в българското посолство.Едва тогава ще има някакъв резултат и ако няма, ще знаете кой не си е свършил работата да придвижи нещата,както му е реда.Това,че някой вестник е публикувал някаква обява е без значение-издателя не носи отговорност за съдържанието на обявата.Не е детективска агенция да разследва всяка обява-къде ще му излезе края...Желая успех и дано виновния да си получи наказанието,защото е унизително да се подиграваш с хората и то на дребно! cool

"Силният дух винаги среща съпротивата на посредствените умове"-Айнщайн I FEEL YOU

Съобщение редактирано от madmix - Събота, 08.12.2012, 17:50

НаскоЧДата: Събота, 08.12.2012, 18:48 | Съобщение # 7
Лейтенант
Съобщения: 68
Много е долно и гадно да постъпиш така.Но явно това е вродено в българина да се доверяваме на новите много бързо т.е.(фирми,политически партии и т.н.). Извинявам се ,че така ще се изкажа директно но не мога да разбера едно: при положение,че от доста години сте в Кипър и знаете що годе езика,защо бе хора не отидете в пощата има таблица с разценките на пратките кг.-евро и за колко дни искате да отиде.Доказани с годините пощите си остават най-добрите.Имат и друга екстра проследяват по компа къде се намира пратката ти ако нещо се случи.ЗАТОВА-вината си е ваша не на този,който ви е излъгал.Другия път мислете повече преди да решите да се доверите на някого.Успех.

"КОЙТО Е ПРИЯТЕЛ НА ВСИЧКИ,НЕ Е ПРИЯТЕЛ НА НИКОГО."

madmixДата: Събота, 08.12.2012, 22:25 | Съобщение # 8
Генерал-лейтенант
Аз съм проверявал колко е цената на килограм колетна пратка до БГ в кипърските пощи.Дадоха ми една брошура тип-книга.Ами не е истина,около 14 евро на кило излиза работата.Ще ви кажа точно,когато намеря книгата утре,ама не е никак изгодно...така че се отказах моментално да пращам оттук.Спомням си ,че един път ми се наложи да пратя някакви документи 200грама да са били най-много,до БГ препоръчано писмо=14 евро платих за няколко дни.Много е скъпо оттук за БГ да пращаш.От БГ до Кипър е 12лв за 300грама колетче за няколко работни дни само.Това е ситуацията и който не е запознат да не коментира "рязко",моля.Пощата не е еднаква навсякъде по света с едни тарифи.Тук е Кипър и всичко е различно.Дали интелектуално или в други сфери...знаете сами положението какво е,няма да ви обяснявам... angry
П.П.Порових и намерих книжката-брошура(на гръцки) и България е в зона "А" и колетна пратка за килограм е 13,67евро,а колетна пратка за книжни материали за кг е 6,83евро.Честито на пращащите!
който не вярва да провери сам в Кипърси пощи.Аз си направих този труд!Ако лъжа,значи и книжката лъже! cool

"Силният дух винаги среща съпротивата на посредствените умове"-Айнщайн I FEEL YOU

Съобщение редактирано от madmix - Събота, 08.12.2012, 22:51

НаскоЧДата: Събота, 08.12.2012, 23:27 | Съобщение # 9
Лейтенант
Съобщения: 68
Така е madmix, аз съм пращал не веднъж.До 2 кг. за две седмици ми взеха 17 евро.Извинявай приятелю ама е сигурно и няма нерви не може навсякъде за нас да е евтино.Не знам за мен ли се отняся това,че не съм запознат.За да пиша значи знам madmix, а на когото не му оттърва нали знаеш да не чете приятелю.

"КОЙТО Е ПРИЯТЕЛ НА ВСИЧКИ,НЕ Е ПРИЯТЕЛ НА НИКОГО."

madmixДата: Събота, 08.12.2012, 23:33 | Съобщение # 10
Генерал-лейтенант
ОК,благодаря че ме наричаш "приятелю"!Спрямо подписа ти означава,че не съм "всеки",а това говори много.Все пак да сме полезни на другите,които имат нужда в беда е най-добрия вариант за нас!

Форуми на Българите в Кипър » Кипър » Измамници в Кипър » Стеф-Експрес Колетни пратки от/за Кипър-България (измами)
Страница 1 от 512345»
Търси:

Реклама

Cyprus Обявите не носи отговорност за публикувано от потребителите съдържание, включително за всички форуми, обяви, игри, тестове, видео, музика и друга информация.

За реклама | Контакт